New post Scandinavian Home Bar Read More

All Models

Mimari Görselleştirmede en etkili 5 yöntem

mimari gorsellestirme

Mimari görselleştirme, tasarımcıların fikirlerini iletmeleri için kolay, hızlı ve uygun maliyetli bir yoldur. Mimari görselleştirme kullanıcılara her yönden avantajlar sunmaktadır. Yapının imal edilmeden önceki halini düşük maliyetlerle, müşterilerinize sunmak için en ideal çözümdür. Bu çözüm müşterilerinize eşsiz bir deneyim vaad etmektedir.

3D Mimari Görselleştirme Nedir?

3D Mimari görselleştirme, mimari görselleştirmedeki en son gelişmedir ve 3d tasarımın aktarılmasını ifade eder . Müşteriler bir 3D modelin etrafında dolaşabilir ve onu herhangi bir açıdan görebilir.
İç mekanda ve dış mekanda bir çok model eklenerek yapının gerçeğine uygun olarak dizayn edilmesini sağlar.

3d modeller içerisinde tasarımlarınızı, render motorlarının verdiği imkanlar doğrultusunda  ışık efektleri, kaplama ve ayarlar ile fotoğraf kalitesine ulaştırır.

Mimari Tasarımda Görselleştirme Neden Önemlidir?

3D projelerde görselleştirme yapmanın bir çok avantajları vardır, mimarlık endüstrisindeki fikirleri iletmenin belki de en etkili yöntemidir .

Aşağıda sizler için mimari görselleştirme yapılırken bu işlemin ne kadar önemli olduğunu belirttiğimiz sıralamayı okuyacaksınız.

1. Fikirlerinizi Herkese Açıklayabilirsiniz

Alanınız hakkında daha önce bilgisi olmayan birine bir yapı projesi kadar kapsamlı bir yapıyı açıklamak, görsel yardımların yardımı olmadan yorucu olabilir. 3d proje oluşturma, bir projeyle ilgili pek çok ayrıntıyı kolayca iletmenin basit bir yöntemidir.

2. Uygun Maliyetli

3D mimari görselleştirme kadar karmaşık bir teknolojinin pahalı olduğunu varsayabilirsiniz  ve ilk günlerinde kesinlikle öyleydi. Bununla beraber, 3D proje oluşturma, seneler içinde çok daha uygun maliyetli hale geldi ve artık çoğu ev sahibinin bütçesi dahilinde.
Hatta 3D animasyonlar yalnızca resimlerden daha potansiyel müşterilere daha tasvir edebilir.

Bununla beraber, 3D yazılım herkes için giderek daha erişilebilir hale geldiğinden, hizmetlerini daha düşük bir maliyetle sunan serbest çalışanlara rastlamak nadir değildir. Daha ucuz işler almaya çalışırken dikkatli olun, ucuz iş alırken tasarımlarınızın merdiven altı tabir ettiğimiz yerlerde çok ucuza çok kötü görüntüler eşliğinde servis edilmesine izin vermeyin.

Do not miss this model !  Room Dvider

3. Mimiari görselleştirmede Proje Hatalarını Erken Tespit Edebilirsiniz

Yapı inşa edilirken müşteriler tarafından yapılan değişikliklerin bir neticesi olarak proje bütçelerinin aşılması oldukça yaygındır. Bunun sebebi, müşterilerin genelde mimari eğitimi olmaması ve özellikle belirli fikirleri iletmek için yeterli çizim yoksa, inşaat aşaması başlamadan evvel belirli fikirleri anlamakta güçlük çekmesidir. 3d modeller, müşterilere problemleri erkenden tespit etme fırsatı verir.

4. 3D Modelleri Pazarlama Araçları Olarak Kullanabilirsiniz

Yatırımcıları ve işletmeleri çekmek isteyen bir mimarsanız, proje fikrinizin çarpıcı bir görünüşünü değiştiren oluşturmak, kendinizi tanıtmanın muhteşem bir yöntemidir. Taslak çizimler ve planlar, bilgilendirici olmakla beraber, projelerinizi ve fikirlerinizi tanıtmaya hizmet etmeyecektir. 3D görselleştirme yolu ile fikirlerinizi doğru bir biçimde aktarabilen bir işleme şirketi kiralamak daha iyidir.

5. Daha İlgi Çekici Sunumlar Yapabilirsiniz

Yukarıda sözettiğimiz gibi, fikirlerinizi net görsellerle iletmek nerdeyse daima daha verimli ve etkilidir. İzleyicilerinize gerçekçi render görüntüleri sunarak, izleyicilerinizden olumlu tepkiler ve anlamlı geri bildirimler alacaksınız.

Yukarıda saydığımız tüm maddeler için https://www.mimari3d.com/ ile çalışabilirsiniz.

You need to login to download this model. Register if you don't have an account yet.

Related posts
All Models

Love Chair

Love Chair You can download the Free Models from the links below. You can leave a comment to support us and for…
All Models

Round Dining Table

Round Dining Table You can support us by writing comments Do not miss this model !  Loft Seating Corner
All Models

Minotti Wedge Dining Room

Minotti Wedge Dining Room To support us, simply write a comment in the Comment section. Do not miss this model !  Modern…
Be aware of new models

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *